Mina_1b_norm.gif

Päikesemärgilt Jäär, kes näinud ilmavalgust Kassi-aastal.

Erialalt pidanuksin küll saama hotellimajanduse spetsialistiks või juristiks, ometi otsustas saatus teisiti ja tegi minust hoopis viimatimineja ning 11 aastat hiljem ka Pargiwahi

 

Avalöök anti tolle kauge 1981 aasta 15. detsembril - mida pean ühtlasi oma teiseks sünnipäevaks.

 

Poleks osanud ilmaski arvata, et mu kulgemisse ajas ja ruumis - võib sekkuda mingi jõud nii drastilisel moel...

Selleks, et võtta inimloomalt "kõik" väljavaated tulevikule - polnudki vaja enamat, kui vaid kustutada tema silmavaade.

 

Nüüd, 31 aastat hiljem, on mul nii maailm kui muuilm - milles elan ning toimetan, ent siis oli mul vaid üks ja ainus maailm, mille tõsisemale tundmaõppimisele olin toona just asunud.

 

Jah, meie küll mõtleme ja püüdleme, ent nähtamatud jõud toimetavad omatahtsi - juhtides inimesi ja olukordi vaid neile teadaolevas suunas...

 

Nii ongi juhtunud, et eneselegi märkamatult - olen nende aastate jooksul saanud Eesti Autorite Ühingu liikmeks, tegelenud Eesti Muinasteaduste Seltsi asutamise ja juhtimisega, osalenud Maaema Messi algatamisel, omandanud mitmeid vaimseid distsipliine ja loonud suurte arvude teooria, milleta oleks omakorda üsna mõeldamatud - nii süstemoloogia kui paralingvistika.

 

Lisaks eelöeldule, elan pidevalt ühe otsaga muusikas... 

Olen loonud mitmeid bände ja kirjutan siiani laulutekste, milliseid aeg-ajalt raadiostki kuulda. Olen aastate jooksul kirjutanud kaugelt üle 300 laulu, mis ootavad sahtlipõhjas, nö. oma tundi – õigemini küll vaid need, mis eluheitlusest terve nahaga pääsenud.

Minu sulest on ka üks kinostsenaarium, mis samuti veel mõnusalt sahtlis peesitab.

 

Tegelen veel ka kujutava kunsti, lomograafia ja muuga... 

Ometi siis, veidi üle 31 aasta tagasi, polnud mul veel õrna aimugi - et kas ja mida üldse elu veel tuua võiks. Tollal uskusin mina – mina, kes ma vere ja geenide poolest nõid neljandast põlvest, et elu lendas minust lihtsalt mööda.

 

NB! Vaata ka teateid ja uudiseid avalehe alamrubriigis.