1_Pargiwaht_väike.jpg

Kuulamiseks kliki siia >>> http://www.nommeraadio.ee/wimpy/mambots/wimpy/vimpel3.php?cat=Ajamargid&file=007.mp3

Nõmme Raadio - Üks vanem audiorännak - saatesarjas "Aja märgid"

 

 

Suudeti mind siis jällegi üle hulga aja meediasse meelitada ning tulemus - 02.aprillil ajakirjas "Naised", on üsna trööstitu. Eks ostke ajakiri ning võrrelge ise käesoleva originaaltoorikuga. Huvitav, kas armsa isamaa avarustes ka mõni tõsisemalt võetav ajakirjanik - või vähemalt toimetajagi leidub, kellega normalset koostööd teha? :D

 

Originaali autor: Peep Libilik

Ilmunud muudetud kujul - ajakirjas "Naised" aprill 2015.a.

fotod: Daisy Lappard

 

Pargiwaht - viimatimineja (63)

 

Numeroloogi-süstemoloogi-paralingvisti-fukido meistri ja kristliku müstikuna, on tema puhul lihtsam määratleda, kes ta ei ole kui seda, kes ta on. Üldiselt soe ning südamlik, vahel ka veidi irooniline ja musta huumorit viskav, kuid pidevalt tegus ja pühendunud vanahärra. Ta on olnud Eesti Muisnasteaduste seltsi asutajaliige (1988) ning esimene president, Maaema Messi algatusrühma liige ja messile nime andja. Samas aga ka rea uute vaimsete distsipliinide looja ning praktiseerija. Põhjapanevamaks neist on aga üle veerand sajandi tagasi ilmavalgust näinud sustemoloogia. Arusaadavuse mõttes võib seda  tinglikult ka numeroloogia keskkooliks nimetada, kuigi ta tähendus seesinatses süstemoloogias paremal juhul vast 10 %-ni ulatub.

 

2_PropellerMan.jpg

Mees, kes kirjutanud üle 300 muusikapala - tuntud aga, kui laulutekstide tegija.

 

Lisaks tegutseb ta loomingulise isikuna veel ka Eesti Autorite ühingu liikmena aastast 1982 - rõõmustades paljusid meist tekstidega, mis kirjutatud tunnustatud lauljate poolt esitatud paladele. Tema sulest on sündinud tekstid lugudele:  „Kantri alati jääb“, Justamendi ja Silvi Vraidi poolt salvetatud „Jaaniöö“, Maarika Uusi esitatud „No oota sa“, Andres Valkonen’i – „Väikene rahvas, väikene maa“, Apelsiini blues „Stress ja sokid“, Fixi järelehõige Silvi Vraidile – „Magus valu“ ning hulgailselt muid...

 Samas on Pargi tunnistatud juba üle 30 aasta tagasi pimedaks. Seda aga ei pruugi teadmatud arugi saada – ta tajub inimesi, kohti ja nähtusi kõigi oma meeltega, nii et vaegnägemisest pole nagu juttugi. Ta ütleb: „Kui vaimuinimesed kasutavad energiaid, kas aura vaatamiseks, või energiatööga tegelemiseks - kasutan mina neid energiaid, et  näha seda teiste jaoks nii tavapärast ning hallivõitu maailma. Tahan vastuväiteks mõnedele öelda, et me ei ela mitte sugugi vanglaplaneedil – kaugel sellest! Me elame võrratult ilusas maailmas, ent olles sidunud end kõikmõeldava ja orjastavaga, näeme ka oma maailma just vastavalt sellele. Paradiis ei asu taevas ega astraaltasandil, vaid ikka ja ainult meis endis, täpselt nagu põrgugi. Me kanname oma paradiisi ja põrgut pidevalt kaasas ja selle eest põgeneda on võimatu. Jääb üle vaid muuta ennast, juhul kui me seda ümbritsevaga teha ei suuda“.

Võib mõelda, et arvutil, millega ta juba oma paarkümmend aastat sinasõber, on shrift viimase võimaluseni suureks seadistatud – aga võta näpust. Miski ei viita asjaolule, et tegemist on raskekujulise vaegnägijaga.

 

Nõid neljandast põlvest.

Kuigi mees on nõid neljandast põlvest, pole ta guru. Ei ole ka jüngrite värbaja ega ammugi siis mitte oma kaaslaste energeetiline ahistaja. Pargi koondab mõttekaaslasi meelerännakutele Facebookis - nimetuse all „WäeAken“ ja mis toimub järjepanu juba 2014. aasta algusest peale. Igal paduneljapäeval toimub järjekordse etapi avalöök ja kaduneljapäeviti viiakse läbi järelkümblus. Olgu siinkohal öeldud, et paduneljapäev on neljapäev - mis eelneb täiskuule. Juhul, kui täiskuu satub neljapäevasele päevale, on paduneljapäev nädala võrra varem. On mainimisväärne, et selle kohaliku tähtsusega meelerännaku igal etapil on olund osalemas minimaalselt üle 110 ja maksimaalselt üle 170-ne huvilise. Pargiwahi sellest ja teistest omanäolistest projektidest, arusaamadest ja maailmakaemusest, võid saada osa - otsides Facebookist Pargiwaht - Viimatimineja kontot või jõudes googeldades tema tasuta koduleheni.

WäeAkna kaudu pääseb energeetilisse ühisvälja, mille jõujooned ulatuvad me maailma erinevatesse paikadesse. Nii on WäeAken avanenud – Bermuuda, Lihavõtte saare, Naskca geoglüüfide, vana Pompeij, Vatican’i, aga ka Ukraina, Venemaa, Leedu ning Eeesti Vabariigi kohal.

Rännak algab sellega, et grupi liikmed suunatakse erinevatesse eelkanaldatud püramiididesse, kus toimub 21 minutiline puhastumise protseduur. Seejärel koguneb grupp juba täismahus ühtseks wäekümbluseks püramiidi – mis grupijuhi (Pargi) poolt samuti eelnevalt kanaldatud.

2014. aasta oktoobris ja k.a. veebruaris on Pargi korraldanud  Rahvusraamatukogu konverentisaalis nn. „WäeAken TeadvusTeaduste Ajastusse“ konverentsi, sest rahvas tahab kuulata ja tunnetada, kogeda ja mõista. Need seminarid on planeeritud kolmele korrale aastas. Sel aastal seisab ees veel üks juunis ja viimane taas oktoobri kuus. Kuna näib olevat soovijaid, lükkab Pargi alates 22. märtsist käima PPK * PÄIKESE-PÄEVA-KOOLI, ehk teisisõnu pühapäevakooli, mis hakkab esialgu jagama õpetust korra kuus - pühapäeviti.

 

Kristlik müstik

Ennast kristlikuks müstikuks pidav küpses eas mõtleja-tunnetaja, aktsepteerib küll kõiki Looja tajumise ja Tollega suhtlemise mooduseid - indiaanlastest budistideni, ent ise eelistab jääda vähemalt esialgu veel kristlaseks. Seda muidugi mitte niivõrd inimeste poolt välja mõeldud religiooni, vaid eeskätt just usu kui sellise mõttes. „Kristlus on mulle oma õpetustega lihtsalt arusaadavam ja lähedasem, kui teised usundid“ Pargi ütleb, et inimolend ei peaks loobuma uskumast Loojasse. Ilma usuta või vähemalt usalduseta, on nende hinged õige pea kulgemas laial ja väga libedal teel. Veel rõhutab ta, et need kes usuvad inglitesse – suheldes nendega, peaksid uskuma ka langenud inglitesse ja mitte laskma neil meelitada end silmnähtavasse madalsageduslikesse püünistesse.

Selleks on käepärased meetodid, kuidas teada - millise energiatasandi esindajatega parasjagu suheldakse. Madalsagedusest pärinevad olendid ei tutvusta endid kunagi õigete nimedega ja seda isegi mitte alati küsimise peale. Juhinduda aga pelgalt oma tunnetusest, pole kindlasti just kõige ohutum – vaatamata sellele, et meie kasutada on zen, om või halleluuja. „Kõige vähem mõistan ma meie maausulisi, kellel minu nägemist mööda on esikohal rituaalne kamarajura – trummide põristame, tulevaimu toitmine punnsuutäie viinaga ja lihtsalt möirgavate metslaste mängimine, aga ega ma neidki halvusta. Küllap on siis kellelegi seda „komejanti“ ääretult vaja. Ja mis sellest, et nende maailmavaade, eetiline ja filosoofiline küündivus jätavad veidi soovida – ent lepin samas võimalusega, et ma ise ei küündi kõige selleni“, lõpetab naeratades Papa Pargi.

4_Mäng -ELURINGID-.jpg

Pargiwaht oma universaalse lauamänguga "Eluringid", mis sobib nii lastele kui täiskasvanutele, olles samaaegselt alateadvuse testijaks. Võib ka edukalt kasutada ennustamisel.

 

Ümbersündidest.

 „Kõik teavad tänapäeval rääkida nii meie eelmistest kui järgmistest eludes, mida me olevat juba tuhandeid ja tuhandeid kordi kehastudes kogenud ning veedavad aega selle temaatikaga tegeledes. Kõik näikse tõesti olevat ilmselge – nii selge, et vaidlustamisele ei kuulu. On vorbitud sadu või isegi tuhandeid sellelaadseid teoseid ja tõestusena toetutakse aina regressiooni meetodile. Selles viiakse inimene hüpnoosi ajal tagasi sünnieelsesse seisundisse - ja kui patsient (tegelikult katsejänes) hakkab kõnelema teistes keeltes või rääkima sündmustest, millel tema aktuaalse eluga mingit pistmist pole - ongi eelmiste elude teooria õigsus kinnitust leidnud“.

„Mina sellise poolpiduse tõestusega aga ei rahuldu“, ütleb Pargi. „Isegi elementaarne energia jäävuse seadus ütleb järgmist. Energia ei kao ega hävine, vaid läheb ühest liigist üle teiseks. Ja võttes aluseks sedagi, et kaasaegsed gurud ise nõustuvad väitega, et kõik viimseni on energia – no mida imet see info siis on, et ei allu enregia jäävuse seadusele? Iidsetest käsikirjadest saab ka lugeda Akasha kroonika olemasolust – kuhu koguneb ja pidevalt täieneb kogu universumis leiduv info ja kas mitte meie nn. elud ei kujuta endast vaid Akasha lukuaugust info piilumist? Mina igatahes ootaksin veel lisaks regressiooni meetodile ka juba muid täiendavaid ja tõepärasemaid kinnitusi“.

Pargi räägib, et samas pööratakse naerualuseks väide inimese ümbersünni võimalusest ühe aktuaalse elu jooksul. Ta väidab, et inimolendil on peale lihakehaks sündimise, ehk teisisõnu inimloomaks sündimise – võimalik teha läbi veel kaks ümbersündi. Need oleksid siis sünd inimloomast inimeseks ja inimese ümbersünd valgusolendiks. Muidugi pole siin tegemist küll päris ümbersünniga, vaid teadvuse muutumisega inimlooma tasandilt aina valgusolendi taseme suunas. Eks me ole ka inimloomana sündideski juba valgusolendid, ent enne teatavat arengut - sellena realiseeruda ei suuda. Nendel ja teistelgi teemadel lubab Pargiwaht rääkida pühapäevakoolis ja muudel koolitustel.

 

Mis värvi on lõhn?

„Küllap just selleks mu silmanägemine ära läkski, et saaksin oma suhteliselt piiratud võimalustega maailmas üsna segamatult areneda ja teiste meelte kaudu sügavamaid õppetunde võtta“. Pargi räägib, et on kogu oma 47 aastat kestnud vaimse tee jooksul, kas rohkem või siis vähem teadlikult unenägude ja nägemuste kaudu õppinud. Muidugi nõuab selline õppimise viis oluliselt rohkem aega, kuid eks tulemusedki ole seevastu tiba tõhusamad.  

„Tajun inimesi, kohti, nähtusi ja sündmusi ka lõhnade ning terviklike infoväljadena, milliseid on teistele üldiselt mõttetu seletamagi hakata. Inimolendil pole aga sugugi vaja just nimelt aura värve vahtida, et mõista – kas see või teine olukord ehk inimsuhe sobib ta ellu või mitte. Eks tunneb ju iga potentsiaalne ema ilmeksimatult ära oma tulevaste laste isa. Ja igasuguste värvidega jändamine on vaid üks paljudest võimalustest aga ka teataval määral müügiartikkel. Muidugi võib seda võtta ka üsna mõnusa ajaviitena - eriti kui aega laialt käes juhtub olema“. Pargiwaht rõhutab, et artiklid, raamatud, loengud või siis kursused on ikkagi kõigest väravad, mille tagant algab tee. Ja seda teed ei saa meie eest keegi teine käia.

Pargi jätkab: „Ja nii saan ma täiesti aru inimesest, kes väidab tema lemmikloomal olevat roosa lõhna. Aga kui mul pole selle elukaga vähematki asja, siis ma lihtsalt aktsepteerin öeldut ja unustan – ilma, et hakkaksin polemiseerima, mida see roosa lõhn isiklikult mulle küll võiks tähendada“.

 „Kui inimesed ennast ei kreemitaks ega parfüümitaks“ lisab Pargi, „saaksime palju hõlpsamini ja eksimatult üksteise olemusest aimu ning leiaksime igaks elujuhtumiks sobivaimad kaaslased. Tänapäeval näiteks armutakse pahatihti aga Hugo Bossi, ent  paratamatult peseb prints end ühel päeval sellest puhtaks ja temakesel tuleb leppida – või mitte – tegeliku temaga“.

3_Pargi kaardid.jpg

Pargiwahi loodud personaalne kaardikomplekt, mida ta kasutab nii ruunidena, taroti- või hoopis inglikaartidena ning veel oma kümnekonnas muus süsteemis. Selja taga seinal aga, näeme fragmenti tema kujutava kunsti maagilisest teosest "Taotlus".

 

Võrdsed - ärgakem!

Pargi selgitab: „Olenemata sellest, et meis igas elab valgusolend, oleme me võrdsed vaid Looja palge ees. Kehastunutena aga pole me seda teps mitte ja mõistlik oleks seda aduda“. Ta ütleb, et iseenesest on see hea - kui mitte lausa geniaalne. Ainult pöörased unistajad võivad soovida, et kõik inimesed viimseni oleksid targad, ilusad, lahked ja paljut mis veel – ühesõnaga võrdsed. Ometi mina eelistaksin ka edaspidi võtta elult eneselt workshop’pe, ent neil tingimustel poleks see enam võimalik. Ja ta jätkab: „Vaadake normaalset perekonda, milles lapsed, vanemad ja vanavanemad. Mitte keegi ei sunni lastel palehigis rügama oma igapäevse leiva eest. Ja vanuridki on teenimise protsessist eemale jäetud. Kaasaegne orjanduslik kord aga teeb meid kõiki võrdseks, et rabaksime koos kõigiga teise suvila või kolmada auto soetamiseks. Kellelegi ei heideta armu, piits aina plaksub ja mesihäälne reklaamitibi kordab ikka aina ja uuesti – Sa oled seda väärt, sa oled seda kõike tõesti väärt. Nii et muudkui aga teeni ja osta, sest me peame ju oma võrdsuses teistega sammu pidama“.  

Mees jäkab mõtisklevalt: „Üldse tõstatuvad tänapäevases vaimuelus põhiliselt välja vaid kolm liini. Nendeks on esoteeriline punk, tantra ja kanaldamine“, Pargiwaht kissitab  ja muheleb mõnusalt. „Kui me ikka tõesti oleksime kõik võrdsed, siis tuleks eelöeldut võtta solvanguna, ent kuna iga inimese sees elab varjusurmas oleva valgusolendi kõrval ka veel hingeke - mis tihtipeale palju noorem kui välja lastakse paista, pole selles väites midagi solvavat. Ei tauni me ju lapsi, kes mänguplatsil liivakooke teevad ja neid siis sirelipõõsa lehtede eest teistele lastele müütavad. Samuti ei pane need lapsukesed omakorda mikski vanurite pidevat probleemitsemist ja ring ongi edukalt sulgunud.

Sama on lugu ka mediteerimisega“, jätkab Pargi. „Kuni me pole tõeliselt ärkvel, ärme parem räägi ei kanaldamisest ega ka meditatsioonist mitte. Keegi meist pole võimeline tegelikult mediteerima, kui ta on pidevalt nagu poolunes. Ja need pole mitte minu sõnad, vaid kuuluvad vägagi lugupeetavale õpetaja - Krishna Murtile. Tema sõnul tuleks meist enamusel õppida eelkõige kontsentreeruma ja alles peale seda, kui oleme võimelised iga oma käimasoleva päeva hetke minuti täpsusega meenutama – oleme ka valmis reaalselt mediteerima.

Olen minagi sama meelt, et kes pole ikka võimeline korralikult kontsentreeruma, sellest pole ka asja ei mediteerimisel ega kanaldamisel. Sellise inimese meditatsioon ja kanaldus  on pelgalt tore – või vahel ka mitte just eriti tore mäng“.

 

Tasakaalustatud toitumisest...

Siis vahetades teemat soovitab Pargi hakata meil vaikselt minema üle tasakaalustatud toitumisele – väites, et tegemist on 2017.a. täisõigustesse astuva - TeadvusTeaduste Ajastu väljakutsega. Püüan saada asjasse selgust ja palun sellest veidi täpsemalt rääkida. Mees vaikib hetke, kogub mõtted fookusesse ning alustab: „Kuni siiani sobis ideaalselt ütlemine, et mida sööd – see ka oled. Uuel ajastul hakatakse nõnda aina vähem rääkima. Nimelt isegi ökokaup osutub pahatihti sunnitud reklaamitrikiks, kuna väiketootmine ja -kaubandus tulevad vaevu ots otsaga kokku ja suurt ei aita siin ka mõneti krõbedamad hinnad. Lihtsalt elu sunnib vägisi heauskseid tarbijaid petma“.

Pargi jätkab: „Meie tervis aga ei olene mitte ainult toidu kvaliteedist vaid eeskatt just nimelt suhtumisest sellesse. Kaasaegsem oleks juba öelda – millesse usud, seda ka oled. Loomulikult kulub massidel selleni jõudniseks veel väga palju aega, ent käes on hetk ja millalgi tuleb ometi alustada. Teavad ja usuvad veganidki jogidest - kes on võimelised sööma supilusikaga arseeni ja nendega ei juhtu midagi – miks siis järsku see kõik unustatakse ja lihtsalt maha vaikitakse?!

Tasakaalustatud toitumise süsteem ei tulene vajadusest veganitele ära panna vms. vaid meid lähitulevikus ootavast kunstlikust näljahädast“, kostab Pargiwaht ja jätkab. „Siin ei mõtle ma mitte sugugi näljahäda, mis pidevalt III maailma riike kummitamas, vaid tegemist oli selge ja üsna õõvastava nägemusega – milles nähtu viitas pigem kultuurriigi või –riikide suunas. Antud nägemuses polnud küll aega osutatud, kuid sisetunne utleb, et see juhtub veel minu eluea jooksul. Sestap soovitan võimaluse korral  hakata muutma oma suhtumist ja arusaamu tervislikust toitumisest. On tulemas ajad, millal ollakse üli õnnelikud - leides ükskõik mida hamba alla pista“.

Pargi peatub viivuks ja lausub: „Ütlen lühidalt, tasakaalustatud toitumise süsteem tugineb kõige söömisele. Aeg on hakata tasapisi kas vähendama või hoopistükis suurendama (taimetoitlaste puhul) loomse toidu ja jahutoodete osakaalu oma ratsioonis. Tean, et mu tänane jutt kõlab paljudele üsna kohtlaselt, ent pole kaugel ajad, millal oleme elule tänulikud iga kui viimse palukese eest. Ei siis ole enam mahti toitumismänge mängida. Ütlen selgelt välja, et tasakaalustatud toitumissüsteemile üleminek, võimaldab meil kalendriaastas pidada üle 50 päeva täispaastu, siis sama palju vaid vedelikest ja puhtalt juur- ning puuviljadest toitumise päevi. Lisaks kõigele veel ka sama palju - kergest kalast ja linnulihast toitumist. Seega saame aasta jooksul hakkama ligi 210 päevaga, mil me jahutooteid ja midagi loomset endile suhu ei võta. Täpsemalt jällegi minu õpitubades“.

Küsin siis sedagi, et kas Pargiwaht tahab lugejale lõpetuseks veel midagi ehk soovida? Pargi noogutab ja lausub: „Pidage meeles, et õnnelik inimene on - kes usub vaid poole sellest, mida kuuleb. Briljantne aga on see – kes teab täpselt, millise poole nimelt. Siis ka veel seda, et inimeses elava valgusolendi arkamise astet võib määratleda järgmiselt. Nimelt räägivad Kõrgemad olendid peaasjalikult ideedest, keskpärasemad asjadest, madalaimad aga - alailma vaid teistest inimestest“. Pargi naeratab ja läinud ta ongi, vastu oma nõiaelu igapäevatoimetustele.